LATVIJAS UKRAIŅU BIEDRĪBU APVIENĪBA Rotating Header Image

(Українська) 35 лет трагедии на Чернобыльской АЭС

Tādas lapas nav.

“Ukraiņi Latvijā” – Latvijas Ukraiņu biedrību apvienība uzsāk jaunu projektu

LUBA

“Lesja Ukrainka -150 gadi” – “Мови різні – душа одна”

Mērķis – veikt, kopt, popularizēt un saglabāt musu Ukrainu tradīcijas, kultūru un nodot to paaudzei. Tā ka gads ir veltīts Lesjai Ukrainkai Javir piedalījās šajā starptautiska pasākuma un mūsu mērķis bija iepazīstināt plašāku auditoriju , un atcerēties tādu populāru ukraiņu dzejnieci caur dziesmām, dzejoļiem. Mūsu pasākumā piedalījās dažādu tautību iedzivotāji un katrs kurs piedalijas teica mums paldies par to ka vini atvera pasi sev jauno informaciju.
2021.gada 25. februārī aprit 150 gadu kopš slavenās ukraiņu dzejnieces Lesjas Ukrainkas dzimšanas. Viņas daiļrade ir kā tilts starp Ukrainu, Latviju un pasauli, pagātni un mūsdienām. Atzīmējot jubileju ukraiņu biedrība “Javir” aicināja tautiešus un sadarbības partnerus, visā pasaulē papolarizēt slavenās ukraiņu dzejnieces radošo mantojumu.
UNESCO ir pasludinājis 2021. gadu par Lesja Ukrainka 150 gadi
Sakara ar Covid-19, mūsu pasākums notika tā, ka mēs pa vienai strādājam ar bērniem, tā ari notika mūsu video versija
“Lesja Ukrainka -150 gadi”, “Мови різні – душа одна”
Starptautiskais pasākums “Lesja Ukrainka -150 gadi”, kuru rīkoja “Javir” biedrība, gribam pateikt sirsnīgu paldies ne tikai Latvijas iedzīvotajiem un biedrības sadarbības partnerim, bet ari draugiem, radiniekiem no ārzemēm.

Organizatori : Valentīna Zarnicka, Ņina Pomjalova, Viktorija Artemjeva, Angelina Afanasjeva
https://failiem.lv/u/nks6zdjjf
https://failiem.lv/u/3c9ajn56j

Literārs video iestudējums “Contra Spem Spero!”

crop2_20210201100354_86643

Ukraiņu tauta vienmēr ir bijusi radoša, dziedoša, dejojoša un dzeju mīloša. Tāpēc daudzu gadsimtu garumā Ukrainas kultūras mantojumu veidojuši daudzi talantīgi cilvēki. Ukraiņu literatūra ir fenomenāla un neparasta. Katrs Ukrainas vēsturiskais posms saistās ar  slavenu rakstnieku, lasot ukraiņu literatūras šedevrus iespējams apgūt vēsturi – notikumi tiek aprakstīti patiesi, dvēseliski, liekot mums aizdomāties, raudāt un smieties… Šogad sadarbību ar ukraiņu biedrību ‘’ Javir’’, Jēkabpils Galvenā bibliotēka sāk atceroties unikālu sievieti, ģeniālu dzejnieci, kuras rindas pauž emociju vētru, un dzejoļi paliek dziļi sirdī. Šī dzejniece ir Lesja Ukrainka.
2021.gada 25. februārī  plkst. 16.oo notiks pasākums “Lesjai Ukrainkai – 150 gadi’’. Literāri muzikālā pasākumā piedalīsies bērni un jaunieši no JAVIR radošās studijas. Iestudējums atspoguļos dzejnieces dzīvi no bērnu dienām, priekšnesums veidots pēc Lesjas Ukrainkas dzejas motīviem, kuri iedzīvināti literāros stāstos un dziesmās.
“Contra Spem Spero’’- dzejnieces radošais kredo, tāds ir dzejoļa nosaukums , kurā galvenais motīvs ir gara rūdīšana, iekšējās neaizskaramības izkopšana. Liriskā varone ir pārliecināta, ka ļaunas domas ir jādzen prom, un labākā uzvara pār ļauno ir smiekli un prieks.  Tieši tas mums visiem nepieciešams, ar prieku, pozitīvismu celt cīņas sparu pret negatīvismu un pesimismu. Optimisms un aktīva dzīves pozīcija ir raksturīga Lesjas Ukrainkas dzejai.
Sakarā ar epidemioloģisko situāciju valstī pasākums notiks kādā no tiešraižu platformām, precīzāka informācija, par pasākuma norisi būs februārī.

/www.jgb.lv/

(Українська) Виктор Стефанович: Нет времени обращать внимание на возраст

Tādas lapas nav.