LATVIJAS UKRAIŅU BIEDRĪBU APVIENĪBA Rotating Header Image

(Українська) Международный украинский песенный фестиваль-конкурс

9.05.2021 notika attālinātais starptautiskais ukraiņu dziesmu festivāls-konkurss «Мамо, Матусю рідненька моя» Kazahstānā. Kas bija pieskaņots starptautiskiem svētkiem – Mātes dienai, kuru svin daudzās valstīs, tostarp arī Latvijā, Ukrainā un Kazahstānā.
Konkursā piedalījās arī pārstāvji no Jēkabpils Ukraiņu kultūrizglītojošās biedrības “JAVIR”.
Kritēriji, pēc kuriem žūrija apbalvoja labākos:
! Izpildījuma tehnika
! Mākslinieciskās prasmes
! Vizuālais tēls
! Ukraiņu valodas atbilstība
Izpildītāju kategorijā “solisti līdz 12 g.v.” 1. vietu ieguva Elizabete Vasjkova no Jēkabpils, ar dziesmu “Для тебе моя мамо”, mākslinieciska vadītāja Nina Pomjalova.
Vecākā izpildītāju kategorijā uzvarēja Vera Anuškeviča – 1.vieta, ar dziesmu “Пiсня про матiр” – acapella.
Duetu, dažāda vecumā grupā, žūrija augsti novērtēja radošo potenciālu duetam Nina Pomjalova un Evita Kalniete, kuri izpildīja dziesmu “А роси падають в траву”.
Žūrija pievērsa uzmanību, ka konkursa dalībnieki ierakstīja savus videomateriālus organizētos tematiskos “stūrīšos” un nacionālā kolorītā, īpaši tās izdevās dalībniekiem no Latvijas, Jēkabpils.
Festivāla-konkursa organizatori pateicās dalībniekiem un pasākuma atbalstītājiem par aktīvu iesaistīšanos procesā, LUBA priekšsēdētāja vietniekam Ivanam Nalivaiko un Jēkabpils Ukraiņu kultūrizglītojošās biedrības “Javir” priekšsēdētāja vietniecei Valentīnai Zarņickai.
Uzvarētājiem būs izsūtītas pateicības, diplomi un goda raksti.
Savukārt biedrība “JAVIR” izsāka pateicību dalībniekiem par biedrības “JAVIR” pārstāvēšanu starptautiskā konkursā. Paldies žūrijas priekšsēdētajām Mihailam Paripsa.

Ви можете залишити свій коментар: