LATVIJAS UKRAIŅU BIEDRĪBU APVIENĪBA Rotating Header Image

Aicina uz Svētā Mikolaja svētkiem Vangažos

Skreen

Ziemassvētku priekšvakarā, 19. decembrī Ukrainā tradicionāli tiek svinēti svētā Mikolaja svētki. Atzīmējot to, piektdien, 16. decembrī Vangažu kultūras namā notiks Svētā Mikolaja svētki, kuros visi interesenti aicināti tuvāk iepazīt ukraiņu Ziemassvētku tradīcijas un paražas.

No pulksten 17.00 darbosies meistardarbnīcas, kurās varēs iepazīt un apgūt ukraiņu tradicionālos izšuvumus, rotu izgatavošanu, ukraiņu tautasdziesmas un rotaļas. Ukraiņu meistares vadībā būs iespējas iepazīt dažādus ukraiņu nacionālos rakstus, to īpatnības, izšūšanas tehnikas, kā arī veidot nelielas rotas – krelles, rokassprādzes. Ikviens varēs pielikt savu roku kopīgā ukraiņu nacionālā dvieļa izšūšanā.

Turpinājumā – pulksten 18.00 apmeklētāji varēs noskatīties Ziemassvētkiem jeb Kristus dzimšanai veltītu izrādi „Verteps” viesu no Ukrainas – Doļinskas dramatiskā teātra sniegumā.

Uz pasākumu lielus un mazus vangažniekus, kā arī apkārtējo vietu iedzīvotājus aicina divas nevalstiskās organizācijas – Vangažu Ukraiņu biedrība “Jatraņ” un biedrība “Sadarbības platforma”. Pasākumā ieeja ir brīva, laipni aicināti visi interesenti!

Svēta Mikolaja svētki tiek rīkoti projekta “Iepazīstam dažādas tautas” ietvaros. Pasākumos ieeja ir brīva, laipni aicināti visi interesenti – lieli un mazi!

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību “Latvijas Pilsoniskā Alianse” un Kultūras ministriju projekta “Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā” ietvaros. Projekta finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.

Plašāka informācija:

Vangažu ukraiņu biedrības “Jatraņ” valdes priekšsēdētāja

Irina Dukule

E-pasts: atlas.irina@gmail.com

Mob. tālr. 29861068

Screen

Ви можете залишити свій коментар: