LATVIJAS UKRAIŅU BIEDRĪBU APVIENĪBA Rotating Header Image

No 28. oktobra kinoteātros sāk izrādīt Vitālija Manska dokumentālo filmu “Radinieki”

Dokumentālā filma “Radinieki” bija Rīgas Starptautiskā filmu festivāla atklāšanas filma un tā ir, iespējams, starptautiski pazīstamā režisora personiskākā filma – par to, kā viņa ģimeni ir ietekmējis Krievijas – Ukrainas konflikts.

Vitālijs Manskis ir dzimis Padomju Ukrainā un pēc studijām Vissavienības valsts kinematogrāfijas institūtā dzīvoja un strādāja Krievijā, Maskavā. Viņa ģimene dzīvo Ukrainā un nesenā Krievijas – Ukrainas konflikta rezultātā režisora ģimenes locekļiem bija jāizdara izvēle, kas dažus no viņiem padarīja par nesamierināmiem ienaidniekiem.

Radinieki” atklāj dažādus šī sarežģītā konflikta aspektus, iedziļinoties “ierindas” cilvēku situācijās un uzskatos, kas ļauj skatītājam daudz dziļāk atklāt šo traģisko notikumu būtību. Tai pašā laikā režisora intervijas – sarunas ar radiniekiem ne tikai atklāj cilvēku izjūtas un uzskatus, bet arī ieskicē šīs valsts vēsturi un priekšnoteikumus, kas zināmā mērā padarīja šo konfliktu iespējamu un ļāva sanaidot savā starpā vienas valsts iedzīvotājus.

Nesenie politiskie notikumi kaimiņvalstī ieviesuši izmaiņas arī paša Vitālija Manska dzīvē – kopš 2014. gada viņš dzīvo Latvijā. Šogad viņa iepriekšējā filma par Ziemeļkoreju “Saules staros” saņēma divas Lielā Kristapa balvas –par labāko pilnmetrāžas dokumentālo filmu un kā labākajam dokumentālās filmas režisoram.

26. oktobrī plkst 18:00 kinoteātrī Splendid Palace notiks filmas “Radinieki” īpašais seanss ar režisora piedalīšanos. Pēc filmas paredzēta diskusija un saruna ar skatītājiem. Savukārt kinoteātra Splendid Palace repertuārā filma “Radinieki” ir iekļauta no 28. oktobra.

Filma “Radinieki” ir apjomīgākā pēdējo gadu kopražojuma filma, tās Latvijas producents ir Guntis Trekteris (studija Ego Media) un tās tapšanu ir atbalstījis ne tikai Latvijas Nacionālais kino centrs, bet arī Igaunijas, Ukrainas un Vācijas filmu fondi un vairāku Eiropas valstu televīzijas.

Kopš pasaules pirmizrādes Karlovivari starptautiskajā filmu festivālā šā gada jūlijā, filma jau ir atlasīta vairāk kā desmit prestižu festivālu konkursa programmās, tai skaitā, Toronto, Londonā, Leipcigā, Amsterdamā, Tallinā un citur.

Sagatavoja Ilze Pelnēna,

Tel. 22026320, egomedia@egomedia.lv

Norāde uz filmas treileri internetā: https://vimeo.com/184697252

Foto no filmas: https://www.dropbox.com/s/ecqemhpf7rlsyql/Archive.zip?dl=0

Ви можете залишити свій коментар: