LATVIJAS UKRAIŅU BIEDRĪBU APVIENĪBA Rotating Header Image

Noslēgušās Ukraiņu kultūras dienas Jelgavā

Jelgavas Ukraiņu kultūras centrs “Džerelo” sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi šā gada martā organizēja ukraiņu kultūras dienas Jelgavā, kas jau kļuvušas par labu tradīciju mūsu pilsētas dzīvē.
Ukraiņu dienas Jelgavā aizsāka Vislatvijas akcija „Izšujam Latvijas ukraiņu tautisko dvieli (rušnik)”. Kā pārsteigums jelgavniekiem bija ukraiņu mākslinieces O.Berezjanskas un viņas kolēģa – mākslinieka un dizainera V.Kiriļiva meistarklases draudzības aproču darināšanā un vaska sveču veidošanā. Vēl kultūras dienas Jelgavā ar savas izstādes „Vibrācija un skaņa” atklāšanu kuplināja jaunā un talantīgā ukraiņu māksliniece Olenka Berezjanska, kura ne tikai pastāstīja par savu izstādīto darbu tapšanu un iedvesmas avotiem, bet arī ļāva klātesošajiem apskatīt, kā skaņas rezultātā veidojas simetriski, ģeometriski grafiski raksti smiltīs.
Ukraiņu kultūras dienas noslēdza Jelgavas sadraudzības pilsētas Ivanofrankovskas viesmākslinieku koncerts „Ukrainas skaņās”, kurā klausītāji varēja baudīt ukraiņu tautas dziesmas, kā arī oriģināldziesmas ar izcilā ukraiņu dzejnieka T.Ševčenko vārdiem. Jelgavniekus aizkustināja bandūrisktu trio „Namisto” un vīru vokālā kvarteta „Kolo” sniegums.
Ukraiņu kultūras centra „Džerelo” valdes priekšsēdētāja Tatjana Lazda Jēkabpils ukraiņu biedrībai „Javir” nodeva Vislatvijas akcijā „Izšujam Latvijas ukraiņu tautisko dvieli (rušnik)” iesākto izšūto tautisko dvieli, lai 47 jelgavnieku paveikto turpinātu Jēkabpilī.

Ви можете залишити свій коментар: