LATVIJAS UKRAIŅU BIEDRĪBU APVIENĪBA Rotating Header Image

(Українська) Свято Маланки

Хочете вірте, хочете ні –
Уже на білому коні
Появився Новий рік.
Веселий, як торік.
В українській вишиванці,
Заблищав, як промінь вранці.
Нехай віє, сіє, дує,
Хай здоров’я всім дарує!

Šogad ziema pārāk nesteidzās pie mums, tomēr nu tā ir klāt! Un nevis kaut kad atnākusi, bet tieši Vecajā Jaunajā gadā. Todien ļaudis pa pirmo sniegu steidzās uz Krievu namu, kurš atrodas Tallinas ielā 97.

Tieši tur Latvijas ukraiņu diaspora ar Ludmilu Belincevu, Ņinu Kvitņicku, Ivanu Naļivaiko priekšgalā ar prieku sagaidīja viesus, lai kopā nosvinētu Malankas un Vasila svētkus pēc visām ukraiņu tradīcijām. Bet viesu netrūka — tie nāca viens pēc otra! Dāsnā novakare bija pulcējusi kopā ne vien ukraiņus, bet arī baltrievu un krievu tautas pārstāvjus. Visiem bija jautri, mājīgi un ļoti interesanti. Tikmēr uz skatuves norisinājās vesela izrāde – koļadas svinētāji ar kazu, lāčiem, čigāniem, medmāsiņu, Mehonošu un strēlnieku bija sanākuši ukraiņu sētā uz īstām svinībām. Viesi saņēma vissirsnīgākos sveicienus Jaunajā gadā!

Vakars patiešā bija izdevies Dāsns! Uz svētku galdiem netrūka nenieka. Tur bija gan ukraiņu desiņas ar ķiplokiem, gan gardi brūni pīrāgi ar kāpostiem, gan kutja ar uzvaru (īpaša kviešu biezputra ar žāvētu augļu kompotu) … Neiztika arī bez slavenās hrenovuhas ar speķi. Un visus šos gardumus bija pagatavojušas Ludmila Homaka, Ņina Kvitņicka un kafejnīcas “Dņipro” saimniece Ludmila Kļimenko. Bet cienastu galdā pasniedza tatjana Dudčenko un Natālija Tumko.

Neraugoties uz to, ka galdi gluži vai lūza no svētku cienastiem, nosēdēt pie tiem ilgi nebija iespējams. Par aizrautīgu mūziku gādāja Jurijs Tjutjuņņikovs, un viesi līksmi metās straujās dejās! Draudzīgā riņķadeja (horovod) sasniedza tādus apmērus, ka knapi ietilpa lielajā zālē. Dejoja visi!

Vēlamies pateikties visiem tiem, kuri sagatavoja šādus brīnišķīgus spilgtus svētkus! Paldies vadītājai-scenārija autorei Oksanai Gavrilovai, skaistajau vakara vadītājai Jekaterinai Tumko, vakara īstajiem varoņiem – Мalankai Sergeja Kozlova atveidojumā un Vasilam, kuru tēloja Olga Vandilovska. Publiku izklaidēja ukraiņu tautas teātra aktieri, kā arī Latvijas ukraiņu savienības un Latvijas ukraiņu sieviešu apvienības biedri. Viesiem par prieku dziedāja: koris «Dņipro», trio «Ukrainočka» seno gaidamaku bungu pavadījumā, krievu ansamblis «Karagot», un bērnu duets – Maša Pojasņikova un Maša Šakurova. Ukraiņu kopiena ar Ludmilu Belincevu priekšgalā no sirds pateicas Krievu nama saimniekam, Rīgas Domes deputātam Mihailam Gavrilovam par iespēju viņa Namā sarīkot šo lielisko kultūras pasākumu!

Novēlam visiem:

Хай в житті все буде гарно,

Щоб не сумували марно,

Щоб зима була зі снігом,

День би починався сміхом,

Щоб достаток був у хаті,

Щоб усі були багаті!!!

Katerina Tumko, Malankas svētku vadītāja

un orgkomitejas locekle.


Ви можете залишити свій коментар: