LATVIJAS UKRAIŅU BIEDRĪBU APVIENĪBA Rotating Header Image

Ielugums!

Latvijas ukrainas biedrību apvieniba  (LUBA) aicina uz mākslinieka Georgija Krutoja personīgās izstādes atklāšanu
14. jūlijā pulksten 15:00 Rīgas domes telpās (Rātslaukums 1)

Krutoja izstade

Projektā stiprinās ukraiņu kultūru un tradīcijas

Informācija medijiem
30.05.2018.

No 2018. gada maija līdz līdz 10. novembrim Ukraiņu kultūrizglītības biedrība “Dņipro” īsteno projektu “Ukraiņu kultūrizglītības biedrības “Dņipro” darbības attīstība”. Tas norit projektu konkursa “Rīgas reģiona NVO izaugsme un attīstība 2018” ietvaros mazākumtautību nevalstisko organizāciju atbalsta jomā.

Projekta galvenais mērķis ir veicināt  Ukraiņu kultūrizglītības biedrība “Dņipro” darbību un kapacitātes celšanu, kā arī veicināt ukraiņu identitātes un kultūras mantojuma saglabāšanu, ukraiņu tradīciju un folkloras attīstību.

Projekta gaitā iecerēts vērienīgs pasākumu cikls, atzīmējot Ukraiņu kultūrizglītības biedrības “Dņipro” 30 darbības gadu jubileju. Tā kā “Dņipro” apaļā jubileja sakrīt ar Latvijas 100gadi, tad biedrība savus svētku rīkos kā dāvanu Latvijai. Svinībām gatavojoties,  ansamblim tiks izgatavoti jauni ukraiņu tautas tērpi, kuros godam uzstāties gan Dziesmu svētku mazākumtautību koncertā, gan Latvijas jubilejas pasākumos. Svētku ieskaņā tiks organizēta ukraiņu izcelsmes mākslinieka Georga Krutoja (Rīga) gleznu izstāde. G. Krutojs no 1991. gada līdz 1998. gadam vadīja Ukraiņu kultūrizglītības biedrību “Dņipro”, un izstādes atklāšanā varēs ne tikai aplūkot viņa darbus, bet arī dzirdēt mākslinieka atmiņas par biedrības veikumu šo gadu laikā.

Savukārt 22. jūlijā Inčukalnā taps Draudzības dārzs. Visi jubilejas pasākuma viesi tiks aicināti ierasties ar koka jeb auga stādu, lai kopīgi veidotu paliekošu dāvanu. Paredzēts, ka Draudzības dārza veidošanā un augu stādīšanā piedalīsies biedrības “Dņipro” priekšsēdētājs, Ukrainas vēstniecības pārstāvis, pašvaldības pārstāvis un viesi – organizāciju vadītāji.  Pārējie viesi aicināti sarūpēt puķu stādus Latvijas un Ukrainas karogu krāsās, lai lielā kopējā dobē simboliski izveidotu abu valstu karogus.

Septembra beigās visi, kam tuva ukraiņu kultūra un tradīcijas, varēs apmeklēt svinīgo koncertu Rīgā. Tā programmā paredzēts atskats “Dņipro” 30 gadu darbībā, apsveikuma vārdi, kā arī ukraiņu un latviešu māksliniecisko kolektīvu priekšnesumi. Koncertā savīsies ukraiņu un latviešu kultūras, savstarpēji bagātinoties.

Augustā ar moto “Ukrainas un Latvijas tautām mieru un uzplaukumu!” tiks organizēta Ukrainas Republikas neatkarības 27. gadadiena. Svinīgajā pasākumā tiksies Latvijas ukraiņu biedrību pārstāvji un mākslinieciskie kolektīvi.

1990. gadā tika izveidota ukraiņu svētdienas skola, un gadu vēlāk savu darbību sāka Rīgas Ukraiņu skola, kurai ir sevišķi svarīga loma ukraiņu kultūras, valodas un tradīciju uzturēšanā. Skolas dibināšanā liela nozīme ir “Dņipro” paveiktajam, tādēļ septembrī tajā notiks izglītojošs pasākums, iepazīstinot ar  ukraiņu kultūras un vēstures līkločiem.

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību “Latvijas Pilsoniskā Alianse” un Kultūras ministriju projekta “Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā” ietvaros. Projekta finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.

Plašāka informācija:

Ukraiņu kultūrizglītības biedrība “Dņipro”
valdes priekšsēdētājs
Ivans Nalivaiko

(Українська) Запрошення!

NADEZDA

(Українська) Зi cвятом Матерi!

Tādas lapas nav.

(Українська) Запрошення!

Tādas lapas nav.