Об'єднання українських товариств Латвiї   Rotating Header Image

Rīgas Ukraiņu vidusskolas skolēnus iepazīstinās ar ukraiņu kultūras biedrībām

Informācija medijiem

27.09.2018.

Rīgas Ukraiņu vidusskolas skolēnus iepazīstinās ar ukraiņu kultūras biedrībām

Rīgas Ukraiņu vidusskolā (Visvalža ielā 4) trešdien, 2018. gada 3. oktobrī plkst. 14.00 norisināsies izglītojošs pasākums, iepazīstinot skolēnus un pedagogus ar ukraiņu kultūru, vēstures līkločiem Latvijā un pilsoniskās iesaistes iespējām.

1990. gadā tika izveidota ukraiņu svētdienas skola, un gadu vēlāk savu darbību sāka Rīgas Ukraiņu skola, kurai ir sevišķi svarīga loma ukraiņu kultūras, valodas un tradīciju uzturēšanā. Skolas dibināšanā liela nozīme ir Ukraiņu kultūrizglītības biedrības “Dņipro” paveiktajam.

Pasākumā ar Ukraiņu kultūrizglītības biedrības “Dņipro” 30 gadu darbu darbu iepazīstinās valdes priekšsēdētājs Ivans Nalivaiko un ar Latvijas ukraiņu biedrību apvienību – valdes priekšsēdētāja Irina Dukule, savukārt par Rīgas Ukraiņu vidusskolas vērtībām stāstīs Lidija Kravčenko. Ar ukraiņu dziesmām un deju priekšnesumiem klātesošos priecēs Vangažu ukraiņu ansambļa “Jatraņ” vadītāja Liene Nesteroviča un Rīgas Ukraiņu vidusskolas deju kolektīvs “Perlinka”.

Pēc koncerta daļas skolēni un pedagogi tiks aicināti iesaistīties akcijas “Mazais 100gades pilsonis” pasākumā, lai uzzinātu par sabiedrības līdzdalību pašvaldības un valsts līmenī, nevalstisko organizāciju nozīmi un lomu, kā arī iedrošinātu iesaistīties tajās. Ar iespējām darboties ukraiņu kultūras biedrībās stāstīs Liene Nesteroviča.

Ukraiņu kultūrizglītības biedrība “Dņipro” no 2018. gada maija līdz 10. novembrim īsteno projektu “Ukraiņu kultūrizglītības biedrības “Dņipro” darbības attīstība”. Tas norit projektu konkursa “Rīgas reģiona NVO izaugsme un attīstība 2018” ietvaros mazākumtautību nevalstisko organizāciju atbalsta jomā.

Projekta galvenais mērķis ir veicināt Ukraiņu kultūrizglītības biedrība “Dņipro” darbību un kapacitātes celšanu, kā arī veicināt ukraiņu identitātes un kultūras mantojuma saglabāšanu, ukraiņu tradīciju un folkloras attīstību.

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību “Latvijas Pilsoniskā Alianse” un Kultūras ministriju projekta “Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā” ietvaros. Projekta finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.

Informējam, ka pasākums tiks fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un video materiāli tiks izmantoti pasākuma organizatoru publicitātes vajadzībām.

Plašāka informācija:

Ukraiņu kultūrizglītības biedrība “Dņipro” valdes priekšsēdētājs

Ivans Nalivaiko

E-pasts: dnipro88@hotmail.com

Logo

Ви можете залишити свій коментар: