Об'єднання українських товариств Латвiї   Rotating Header Image

Meistarklasēs Vangažos un Rīgā iepazīst ukraiņu kultūru

Informācija medijiem
05.07.2017.

Ikvienam interesentam, kam tuva ukraiņu kultūra un tradīcijas, bija iespēja sestdien, 1.jūlijā Vangažu kultūras namā un pirmdien, 3. jūlijā Rīgas NVO namā piedalīties trīs radošajās darbnīcās – meistarklasēs. Tajās apmeklētāji apguva ukraiņu tradicionālo izšuvumu prasmes, iepazina dažādus mūzikas instrumentus un izdziedāja populārākās tautasdziesmas.

Šajās dienās Latvijā viesojas Zaporožjes ukraiņu dziesmu ansamblis „Oksamit” no Ukrainas. Ansambļa dalībnieku vadībā meistarklašu apmeklētāji iepazina ukraiņu tradicionālos  izšuvumus un ornamentus tautas tērpos, dvieļos, galdautos, apguva krāsu nianses, kas raksturo atšķirīgus Ukrainas reģionus, arī paši mēģināja veidot izšuvumus. Interesenti  izzināja  dažādus ukraiņu tautas instrumentus, klausījās un izmēģināja to spēli, kopīgi apguva prasmes ukraiņu tautas dziedājumu manierē, tautasdziesmas, deju soļus un rotaļas.

Ņemot vērā apmeklētāju lielo interesi, meistarklases tika rīkotas ne tikai Vangažos, bet arī Rīgā – NVO namā. Īpaši sirsnīga izvērtās viesu un pašmāju Baltkrievu biedrības „Prameņ” un baltkrievu tautas dziesmu ansambļa „Nadzeja” pārstāvju tikšanās un sadziedāšanās.

Gan Vangažos, gan Rīgā Ukrainas viesu vadītās meistarklases izvērtās par emocijām bagātiem sadraudzības pasākumiem, kurus apmeklēja Latvijas ukraiņu kopienas, nevalstisko organizāciju, māksliniecisko kolektīvu pārstāvji un citi interesenti.

Biedrība “Latvijas Ukraiņu biedrību apvienība” sirsnīgi pateicas Zaporožjes ukraiņu dziesmu ansambļa „Oksamit” dalībniekiem par atraktīvo, izzinošo un radošo meistarklašu vadīšanu un iespēju iepazīt ukraiņu kultūras vērtības un tradīcijas.

Meistarklases – radošās darbīcas noritēja biedrības “Latvijas Ukraiņu biedrību apvienība” projekta “Ukraiņi Latvijā” ietvaros. Sadarbības partneris projekta aktivitātēs ir biedrība “Sadarbības platforma”.

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību “Latvijas Pilsoniskā Alianse” un Kultūras ministriju projekta „Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā” ietvaros. Projekta finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.

Plašāka informācija:
Biedrības „Latvijas Ukraiņu biedrību apvienība” valdes priekšsēdētāja
Irina Dukule
E-pasts: outlluba@gmail.com
Mob. tālr. 29861068

Ви можете залишити свій коментар: