Об'єднання українських товариств Латвiї   Rotating Header Image

Vangažos tiekas ukraiņi no visas Latvijas

Konference_Ukraiņi Latvijā vakar un šodien_relīze-1

Priežu 1-15, Vangaži, LV-1236, jatran.v@inbox.lv

Reģ.Nr.40008089107, A/S PRIVATBANK, LV34PRTT0256019163700

________________________________________________

Vangažos tiekas ukraiņi no visas Latvijas

9. jūlija rītā, uz konferenci “Ukraiņi Latvijā – vakar un šodien” Vangažos pulcējās ukraiņi no visas Latvijas, kā arī citi interesenti, kam tuva ukraiņu kultūra. Konferences apmeklētāju skaits tuvojās diviem simtiem. Konferencē „Ukraiņi Latvijā – vakar un šodien” tikās dažādu nevalstisko organizāciju, pašvaldību un māksliniecisko kolektīvu pārstāvji, lai diskutētu par ukraiņu kultūras, izglītības un integrācijas jautājumiem.

Konference bija aktīvs visas Latvijas ukraiņu kopdarbs, iesaistoties diskusijās, identificējot problēmas, kā arī – meklējot risinājumus. Kopīgi tika apspriesta ukraiņu kultūras loma, labvēlīga attīstība Latvijā un mijiedarbība ar citām kultūrām. Plaši tika diskutēts par izglītības iespējām, lai saglabātu ukraiņu nacionālo identitāti. Vairākas ukraiņu nevalstiskās organizācijas un mākslinieciskie kolektīvi iepazīstināja ar savu praktisko darbību, lielākajiem veikumiem un nākotnes vīzijām.

Konferences pirmās daļas izskaņā dalībnieki pulcējās gājienā, lai dotos uz brīvdabas estrādi, kur nevalstiskās organizācijas un mākslinieciskie kolektīvi ar dziesmu un deju palīdzību demonstrēja prasmes ukraiņu kultūras un tradīciju kopšanā un uzturēšanā.

Pasākuma dalībniekus īpaši priecēja viesi no Ukrainas, Ļvovas – gan ar prezentāciju, priekšnesumiem, gan rokdarbiem un ukraiņu virtuvi.

Klātesošos ar savu klātbūtni pagodināja Ukrainas Republikas vēstniecības Latvijā pārstāvis un Latvijas Republikas vēstnieks Ukrainā. Apsveikuma vārdus konferences apmeklētājiem un organizatoriem veltīja pašvaldības vadība.

Konference “Ukraiņi Latvijā – vakar un šodien” tika rīkota projekta “Mēs kopā vienoti Latvijai” ietvaros, kuru īsteno Vangažu ukraiņu biedrība “Jatraņ”. Tā izvērtās par visas Latvijas ukraiņu svētkiem, vienojot ukraiņu organizāciju un kolektīvu pārstāvjus no Jēkabpils, Jelgavas, Rīgas, Daugavpils, Rēzeknes, Ventspils, Līvāniem, Liepājas, Suntažiem, protams – Vangažiem un citām vietām.

Šī publikācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild Vangažu ukraiņu biedrība “Jatraņ”.

Plašāka informācija:

Vangažu ukraiņu biedrības “Jatraņ” valdes priekšsēdētāja

Irina Dukule

E-pasts: atlas.irina@gmail.com

Mob. tālr. 29861068

Informāciju sagatavoja:

Projekta „Mēs kopā vienoti Latvijai” publicitātes speciāliste Zinta Gugane

E-pasts: zinta.gugane@gmail.com

Mob. tālr. 26553247

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Ви можете залишити свій коментар: